O funduszu Fundusz Venture Capital

Suma zewnętrznego finansowania BioCamu, jakie spółka pozyskała od 2020 roku, wynosi około 10,5 mln zł. Level2 zapewni spółkom portfelowym szeroki zakres wsparcia biznesowego i operacyjnego w formule complete environment, dzięki dedykowanemu programowi rozwojowemu – Development4Startups Program oraz współpracy z ekspertami branżowymi. Ciężkiej pracy oraz ilu prób i błędów wymaga odniesienie sukcesu. Uważamy go jednak tylko za pierwszy poziom wsparcia, którego potrzebujesz. Wimba stworzyła wysoce innowacyjny technologicznie i zautomatyzowany proces tworzenia dedykowanych ortez i protez dla psów z wykorzystaniem druku 4D i aplikacji na smartfona. W startup na etapie pre-seed jeszcze w czerwcu 2022 roku 4 mln zł zainwestował fundusz Level2 Ventures.

Jasne jest, że nie inwestujecie we wszystkie startupy. Powiedzcie proszę, jakie projekty zapraszacie do współpracy?

Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji Founderów jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, Partner Zarządzający Level2 Ventures. – W tej chwili jesteśmy w trakcie eksperymentów medycznych technologii- pilotażowe badania są prowadzone na pacjentach-ochotnikach pod nadzorem doświadczonych lekarzy w jednej z czołowych wrocławskich placówek medycznych. Testowanie endoskopii kapsułkowej w warunkach rzeczywistych pozwala na bieżąco modyfikować oraz optymalizować parametry rozwiązania. Do końca przyszłego roku planujemy przebadać co najmniej 200 pacjentów w Polsce i za granicą podczas eksperymentów medycznych oraz badań klinicznych. Jesteśmy przekonani, że taka skala badań pozwoli na doprecyzowanie bieżących parametrów urządzenia przed wejściem na rynek komercyjny.

  1. Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się zarówno w tradycyjnym modelu spotkań z klientami, jak i w modelu sprzedaży online.
  2. Założyciele funduszu i partnerzy zarządzający to doświadczeni menedżerowie z branży ICT.
  3. Salesbook to platforma akceleracji sprzedaży oferowana w modelu SaaS, która wspomaga i automatyzuje pracę przedstawicieli handlowych, zwiększając ich efektywność o ponad 50%.
  4. Dzięki zastosowanej technologii i decentralizacji, oferuje niespotykany dotychczas poziom bezpieczeństwa, transparentności i wiarygodności operacji wykonywanych na dokumentach.
  5. W planach rozwojowych spółki znajdują się badania nad możliwościami wykorzystania kapsułek endoskopowych poza ich konwencjonalne zastosowanie.
  6. Jednocześnie ambitne plany rozwojowe spółki oraz potencjalne wejście w nowe wertykały poparte zaangażowanym i doświadczonym zespołem, istotnie zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu.

Gadżetowe inspiracje dla start-upów. Jak zrobić wrażenie bez dużego budżetu?

To nie jest równoznaczne z wzięciem za nich odpowiedzialności, to ułatwienie i przyspieszenie drogi, którą i tak muszą przejść, jeśli chcą odnieść sukces. Poziom wsparcia dopasowujemy do oczekiwań i kompetencji zespołów zarządzających – dla doświadczonych founderów jesteśmy świetnym sparing partnerem w zakresie strategii, pomagamy pozyskiwać partnerów biznesowych czy rekomendować osoby do C-level. Założyciele funduszu i partnerzy zarządzający to doświadczeni menedżerowie z branży ICT. Adam Rudowski to założyciel i wieloletni CEO Veracomp S.A., największego dystrybutora VAD w Europie Środkowo-Wschodniej, który w 2020 r. Piotr Pawłowski od 30 lat związany jest ze spółkami sektora ICT (m.in. AB S.A., Comarch S.A. i GTS Poland).

Piotr Pawłowski

Istniejący system pozwala bowiem już teraz na precyzyjne badanie układu pokarmowego u psów powyżej 7 kg. Spółka wspólnie z ekspertami weterynarii planuje uruchomienie badań klinicznych na psach w drugiej połowie 2023 roku. Do grona inwestorów Jaką kwotę kapitału przedsiębiorca spółki dołączył Level2 Ventures — fundusz venture capital operujący w Europie Środkowej i Wschodniej od 2021 roku. Wartość ticketu inwestycyjnego udzielonego przez Level2 Ventures twórcom polskiej kapsułki endoskopowej wynosi 2 mln zł.

Cyfrowy startup z inwestorami. 6,5 mln złotych na rozwój w Europie Zachodniej

Założony i prowadzony przez doświadczonych CEO z branży ICT, Adama Rudowskiego i Piotra Pawłowskiego. – Jako fundusz venture capital, który aktywnie wspiera rozwój innowacyjnych startupów, postrzegamy autoMEE nie tylko jako obiecującą inwestycję, ale także jako partnera, który zmienia rynkowe reguły gry, otwierając przed MŚP drzwi do świata nowoczesnych technologii. Dzięki autoMEE każda firma, niezależnie od wielkości, będzie mogła skorzystać z najskuteczniejszych rozwiązań AI, aby zoptymalizować swój biznes. – podkreśla Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures. – W Level2 Ventures jesteśmy przekonani, że BioCam ma ogromny potencjał rynkowy zarówno w Polsce jak i na świecie.

Przychody Novaturas wstępnie wzrosły o 106% r/r do 59,5 mln euro w I-VIII 2021

Rozwiązanie jest w pełni zgodne z RODO i posiada prawnie wiążące podpisy zgodne z eIDAS oraz uwierzytelnianie użytkowników zapobiegające oszustwom. Founderom i Menedżerom naszych spółek portfelowychoferujemy Development 4Startups Program, który pozwala na szybkiewzmocnienie kompetencji menedżerskich w kluczowych dla rozwoju startupu obszarach. Fundusz Level2 Ventures zainwestował w Salesbook, platformę do podnoszenia efektywności procesu sprzedaży. Level2 Ventures i RKKVC – wspólnie Olej pod ciśnieniem, ale szanse na wzrost są wysokie z Emerald Technology Ventures oraz Nabtesco Technology Ventures (NTV) – zainwestowały w Sea Machines, twórcę autonomicznych systemów sterowania, zaawansowanej technologii detekcji i identyfikacji dla statków morskich. Zdecydowaliśmy się uruchomić fundusz w unikalnej formule, tworzony przez partnerów o silnym doświadczeniu biznesowym oraz potwierdzonych sukcesach w budowaniu i rozwijaniu spółek, skalowaniu działalności na rynki międzynarodowe, a następnie ich sprzedaży.

Firma współpracuje z globalnymi operatorami sieci komórkowych i dostawcami infrastruktury 5G. Oferuje bezkonkurencyjne rozwiązania end-to-end, które znajdują zastosowanie w obszarze produkcji, logistyki i magazynowania, a także inteligentnego zarządzania miastami. Ułatwiamy osiągnięcie globalnego sukcesu poprzez prawdziwe wsparcie menedżerskie i dostarczenie kapitału. – Brak regulacji prawnych w obszarze zwierząt domowych może spowodować, że jeszcze przed wdrożeniem systemu endoskopowego dla ludzi zobaczymy komercjalizację kapsułki endoskopowej dla czworonogów – mówi Maciej Wysocki, CEO BioCam. „Pozyskany kapitał CTHINGS.CO wykorzysta na ekspansję na rynkach zagranicznych, m.in.

Polskie fundusze Level2 Ventures i Satus Starter VC zainwestowały 6,5 mln zł w startup CTHINGS.CO. AutoMEE w swojej działalności dąży do   demokratyzacji technologii, chcąc eliminować bariery wejścia i zapewniając małym i średnim przedsiębiorstwom  narzędzia, które zmieniają sposób prowadzenia działalności. Wykorzystując technologie sztucznej inteligencji, platforma służy do optymalizacji oraz automatyzacji rutynowych zadań. W planach rozwojowych spółki znajdują się badania nad możliwościami wykorzystania kapsułek endoskopowych poza ich konwencjonalne zastosowanie. BioCam pracuje obecnie nad własną platformą sprzętową, która w przyszłości ma umożliwić wykorzystanie kapsułek do mierzenia różnych parametrów fizjologicznych, np. Startup rozważa również potencjalne zastosowanie w kapsułkach endoskopowych technologii oświetlania tkanek różnymi długościami światła (tzw. NBI), wykonywanie badań kontrastowych, biopsji oraz zdalnego uwalniania leków lub szczepionek.

Obecnie aplikacja oferuje dedykowane rozwiązania dla fotowoltaiki, energetyki, branży ubezpieczeniowej, telekomunikacji i motoryzacji. BioCam pozyskuje kolejne finansowanie – fundusz Level2 Ventures zainwestował 2 mln zł i wesprze spółkę w dalszym rozwoju nieinwazyjnej technologii badań endoskopowych. Pilotażowe badania technologii na pacjentach trwają — spółka planuje przebadać przynajmniej 200 pacjentów do końca przyszłego roku w ramach eksperymentów medycznych oraz badań klinicznych.

Teraz Wimba wprowadziła na rynek opatentowane produkty i planuje dalszy rozwój. „Zainwestowaliśmy w autoMEE, przełomową platformę do optymalizacji i automatyzacji wewnętrznych procesów biznesowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii AI” – tak na swoim LinkedInie informują przedstawiciele funduszu Level2 Ventures. „Przewagą CTHINGS.CO jest zdolność do budowania unikalnych, inteligentnych platform, wykorzystujących możliwości nowej sieci 5G. Zdecydowaliśmy się zainwestować w doświadczony i zaangażowany zespół, o silnych kompetencjach zarówno inżynierskich, jak i biznesowych. Rozwiązania firmy pracują już w kilku krajach skandynawskich oraz w Polsce.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *